Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Graikijos salos

Kaip Graikijos salose sukasi mokesčių sukčiai

Nepaisant vyriausybės įsipareigojimų didinti mokesčių surinkimą tam, kad būtų gauta didžiulė Europos Sąjungos (ES) finansinė pagalba, kasos aparatus naudojantys verslo subjektai Graikijos salose vengia duoti čekius.

Kaip rašo www.euractiv.com, kai kuriose salose beveik 100 proc. verslo subjektų vengia mokesčių mokėjimo.

Graikija mėgaujasi rekordus mušančiu turizmo sezonu, tačiau mokesčių inspekcijos rezultatai rodo, kad valstybė iš to pelno negauna, nes beveik visi surinkti pinigai daugeliu atveju lieka verslininkams.

Finansinių nusikaltimų poskyris (SDOE) su policijos ir pakrančių apsaugos skyriais atliko patikrinimus kodiniu pavadinimu „Theros 2013“, skirtus išaiškinti mokesčių vengimą, atskleidė gėrimų kontrabandos ir neteisėtos prekybos atvejus.

Rugpjūčio 6 – 18 d. daugiau nei 100 SDOE komandų atliko 1 256 patikrinimus, kurių duomenimis, 586 verslo subjektams tenka 5 668 nusižengimai, dauguma kurių susiję su kvitų neišdavimu ir neteisėtomis kasos aparatų operacijomis.

Nėra žinoma, ar yra suimtųjų ar patrauktų baudžiamojon atsakomybėn, tačiau SDOE laikinai sustabdė 13 verslo subjektų veiklą 48 valandoms, tarp kurių – trys naktiniai klubai, keturi paplūdimio barai ir šeši restoranai.

Viename Fthiotida įsikūrusiame naktiniame klube du kasos aparatai buvo naudojami penkerius metus be pajamų bei surinkto PVM apskaitos, dėl ko buvo apgaudinėjami tiek klientai, tiek ir vyriausybė.

Remiantis patikrinimų rezultatais, vidutinis pažeidimų lygis pasiekė 46,65 proc., tačiau dažnai turistų lankomose vietose šis rodiklis daug aukštesnis:

1. Amorgas – Paxos – Simė: 100%
2. Santorinis: 96.43%
3. Evia: 85%
4. Rodas: 81%
5. Mikonas – Andras: 90%
6. Paras – Antiparas: 77.8%
7. Kreta: 62.9%
8. Tinas: 60%
9. Attica: 54%
10. Chalkidikė: 34%

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA