Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Justas Paleckis

J.V.Paleckis kreipėsi dėl baltarusių „žaliųjų“ aktyvisto suėmimo

Europarlamentaras socialdemokratas Justas Vincas Paleckis kartu su kolega iš Europos Parlamento Liaudies partijų frakcijos Jaceku Protasievičiumi kreipėsi į Baltarusijos ambasadorių prie Europos Sąjungos prašydamas išaiškinti aplinkosaugininko Vladimiro Volodino suėmimo teisėtumą. Šis „žaliųjų" partijos aktyvistas kovoja už aplinkosauginių standartų laikymąsi statant netoli Vilniaus Baltarusijoje atominę elektrinę, sakoma pranešime.

„Žaliųjų" partijos Baltarusijoje aktyvistas Vladimiras Volodinas buvo suimtas rugsėjo 8 dieną. Jam pateikti kaltinamieji įtarimai dėl dalyvavimo Baltarusijos banko filialo durų padegime balandžio mėnesį.

„Prašome patikinti, kad V.Volodino suėmimas atitiko visas teisines procedūras, kad jo pilietinės teisės ir teisė į nešališką teismą nebuvo pažeistos. Prašome teisinio suėmimo pagrindimo", - rašoma europarlamentaro laiške Baltarusijos ambasadoriui.

Manoma, kad Baltarusijoje pagausėję suėmimai yra susiję su gruodžio 19 dieną vysiančiais prezidento rinkimais.

Europarlamentaras J.V. Paleckis yra EP delegacijos ryšiams su Baltarusija vicepirmininkas ir pranešėjas dėl ES-Baltarusijos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA