Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jungtiniai Arabų Emyratai ketina eksportuoti kupranugarių pieną į ES

Jungtiniai Arabų Emyratai ketina eksportuoti kupranugarių pieną į ES

Europos Sąjungos Komisija ketina atlikti reikalingus tyrimus, kad būtų galima Jungtiniams Arabų Emyratams suteiki leidimą eksportuoti kupranugarių pieną į ES. Jungtiniai Arabų Emyratai siekia, kad kupranugarių pienas būtų sertifikuotas, ir tikisi, kad šis sveikatai naudingas produktas, turintis mažai cholesterino ir daug vitamino C, išpopuliarės Europoje nepaisant nemažos kainos.

Europos parduotuvių lentynos nukrautos karvių ir ožkų pieno buteliais ir pakuotėmis, o greitai jas papildys ir egzotiškas kupranugarių pienas.

Atrodytų, kad gyvūnų, pasižyminčiu blogu burnos kvapu ir nesugyvenamu charakteriu, pienas nelabai tinka užpilti pusryčių dribsnius ar pagardinti kavą, tačiau jo gamintojai iš Jungtinių Arabų Emyratų tvirtina, kad tai labai sveikas produktas, beveik prilygstantis motinos pienui.

Europos Komisija neseniai patvirtino, kad planuoja ištirti kupranugarių pieną, ir nusiųs ES komisiją patikrinti du Jungtinių Arabų Emyratų pieno ūkius, gaminančius kupranugarių pieną – „Al Ain“ pieninę, gaminančią „Camelait“ produktus ir „Emirates Industry for Camel Milk and Products“, gaminančią „Camelicious“ produktus, kurių apstu kiekvienoje Jungtinių Arabų Emyratų maisto parduotuvėje.
„Camelicious“ kupranugarių ūkyje, esančiame Dubajaus priemiestyje, kupranugarės išrikiuojamos kas rytą auštant ir melžiamos automatizuotu būdu.

„Tai vienintelis pieno ūkis pasaulyje, kuriame kupranugarės melžiamos automatizuotu būdu, taikant šią specialią, labai įmantrią sistemą“, - sako mokslinis direktorius Ulrichas Wernery's.
Kupranugarių pienas išvaizda ir skoniu panašus į karvių pieną, tačiau, U. Wernery teigimu, jo sudėtis labiau primena motinos pieną, todėl žmonėms jį gerti sveikiau nei karvės pieną.
Kupranugarių pienas turi daug vitamino C, todėl, aiškina U. Wernery, jis toks svarbus beduinams – arabų dykumų klajokliams, kurių mityboje istoriškai trūksta vaisių ir daržovių. Ištisos beduinų kartos geria kupranugarių pieną.

Ir „Camelicious“ ūkį, ir Veterinarijos tyrimų laboratorijos centrą įkūrė Dubajaus valdytojas, šeichas Mohammedas Bin Rashidas Al Maktoumas, jie priklauso Dubajaus savivaldybei.
U. Wernery tikisi, kad ES suteiks leidimą eksportuoti kupranugarių pieną, ir kad kitais metais Jungtiniai Arabų Emyratai jau galės tiekti šį produktą ne tik į ES, bet ir į JAV bei Kanados rinką, Kiniją ir Honkongą. ES leidimą tikimasi gauti iki 2012 m.

Ulricho Wernery sūnus Davidas Wernery yra laboratorijos patarėjas teisiniais klausimais, pastaruosius penkerius metus jis tvarkė teisinius projekto dokumentus, siekdamas gauti ES leidimą eksportuoti kupranugarių pieną. Jis pasakė, kad ES nori įsitikinti, kad šį pieną saugu vartoti.

„Europos Sąjunga tai patvirtino. Didžiausias Europos Sąjungos reikalavimas – nuosėdų ir priemaišų tikrinimo visos šalies mastu planas, kurio pagrindu kontroliuojamas antibiotikų ir pesticidų kiekis pieno ir gyvulių pašaro sudėtyje. Suteikėme šią informaciją Europos Sąjungai prieš porą savaičių ir jie ją patvirtino, tačiau pasakė, kad privalu atitikti ir kitus reikalavimus, pavyzdžiui, gyvulių sveikatos“, teigė D. Wernery's.

Tačiau kupranugarių pienas nėra pigus. Jungtiniuose Arabų Emyratuose litras kupranugarių pieno kainuoja 4 dirhamais (2,94 lito) daugiau nei karvės pienas. Jei kupranugarių pienas pateks į Europos pieno produktų lentynas, pirkėjai taip pat galės paragauti ir kitų produktų iš kupranugarių pieno – šokolado, sūrio ir ledų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA