Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Justas Paleckis

J.Paleckis: Mokyti kaimynus geriausiai tinka Estija

Europarlamentaras Justas Paleckis įsitikinęs, vykdant Kaimynystės politiką mentoriaus vaidmeniui iš visų trijų Baltijos valstybių geriausiai tiktų Estija, o Lietuvai reikėtų labiausiai rūpintis Rusija ir Baltarusija.

„Atvirai kalbant, iš Baltijos valstybių, žvelgiant iš Briuselio, į mentoriaus vaidmenį daugiausia tinka Estija. Ši šalis laikoma sėkmingu demokratijos ir ūkio reformų įgyvendinimo pavyzdžiu, kur nepaisant didelės rusų bendruomenės nėra aršios vidinės priešpriešos. Pagaliau "Kokybės ženklą" Estijai uždeda EK palaikytas siekis jau kitais metais įsivesti eurą“, - myEP konferencijoje su skaitytojais antradienį sakė J. Paleckis. Anot jo, didžiausią teigiamą vaidmenį kaimynystės politikoje Lietuva galėtų atlikti gerindama santykius su betarpiškais kaimynais - Rusija ir Baltarusija. 

Jis taip pat pažymėjo, kad net ir ekonominės krizės metu verta investuoti į ES Kaimynystės politiką.

„Žinoma, apie balansą verta pagalvoti ir galbūt pakoreguoti labiausiai nukentėjusių nuo krizės ES šalių naudai. Tačiau ES turi didelį interesą, kuris labai svarbus ir Lietuvai: kad kaimynystėje būtų ramu, kad ten nereikėtų gesinti gaisrų kam prireiktų dar daugiau lėšų nei jų prevencijai“, - sakė europarlamentaras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA