Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (40)
Joschka Fischer

J.Fischeris: Jungtinės Europos Valstijos – vienintelis būdas išsaugoti ES įtaką

Sausio 12 d. vakarą Europos Parlamente susirinkę naujosios eurofederalistų judėjimo „Spinelli grupės“ nariai ragino pagreitinti Europos integraciją teigdami, kad įvairias bloko problemas padėtų išspręsti ekonomikos ir politikos sujungimas, praneša „EUobserver“.

„Sakyti, kad Europa eina neteisingu keliu, būtų per švelnūs žodžiai“, - kalbą pradėjo vienas iš EP žaliųjų frakcijos lyderių, „Spineli grupės“ narys Danielis Cohn-Benditas.

„Europos Jungtinės Valstijos“ pavadintame susirinkime dalyvavęs buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras Joschka Fischeris taip pat neslėpė pesimizmo dėl esamos padėties. Jis pripažino, kad „ES sąlyga „jokių paramų“ buvo greitai pamiršta“ pernai Graikijai susidūrus su sunkumais, ir kad „europančiai egzistuoja, skiriasi tik jų forma“, tačiau negailėjo kritikos Prancūzijai ir Vokietijai dėl pastarųjų nenoro tęsti tolesnės integracijos.

„Nepaisant Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel bučinių, Prancūzija ir Vokietija išgyvena sunkų laikotarpį“, - sakė jis.

Vos kelios valandos prieš susitikimą, Paryžius ir Berlynas atmetė Europos Komisijos raginimą padidinti Europos finansų priežiūros institucijų sistemos (EFPIS) laikinojo euro zonos šalių gelbėjimo fondo lėšas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA