Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas

J.Buzekas pasmerkė Rusijos saugumo pajėgų grubų elgesį su taikiais demonstrantais Maskvoje

Europos Parlamento prezidentas Jerzy Buzekas antradienį Europos parlamento Žmogaus teisių pakomitečio narių buvo informuotas apie šiurkščią Rusijos saugumo pajėgų reakciją į taikią Maskvoje įvykusią demonstraciją.

Europarlamentarai Heidi Hautala (Žaliųjų frakcija/Europos laisvasis aljansas), Laima Liucija Andrikienė (Europos liaudies partijos frakcija) ir Thijs Bermanas (Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija) šiuo metu yra Rusijoje ir kartu su Rusijos žmogaus teisių aktyvistais dalyvavo taikioje demonstracijoje Triumfo aikštėje Maskvoje. Jie matė, kaip Borisas Nemcovas, vienas iš opozicijos lyderių, ir daugiau kaip 60 aktyvistų buvo sulaikyti Rusijos saugumo, o manifestacija išvaikyta jėga.

Giliai susirūpinęs EP prezidentas Jerzy Buzek pareiškė: „Neproporcinga Rusijos policijos ir specialiųjų pajėgų reakcija į fundamentinę demokratijos teisę rengti taikius susirinkimus yra kelianti nerimą. Kviečiu Rusijos valdžią nedelsiant paleisti visus sulaikytus taikius demonstrantus“, - sakoma jo biuro pranešime spaudai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA