Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas

J.Buzekas: Lietuva ir Latvija - pavyzdys ES

Netrukus turi paaiškėti, ar Europos Sąjunga ir pirmiausia Vokietija padės Graikijai išspręsti finansines bėdas. Vokietijoje su vizitu viešėjęs Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas solidarumo pavyzdžiu nurodė Lietuvą ir Latviją.

Lietuvą ir Latviją  J. Buzekas pavadino šalimis, iš kurių verta pasimokyti svarbių  priemonių, kaip įveikti ekonomikos sunkmetį, t.y. solidarumo bei atsakomybės, kuriais turėtų pasižymėti kiekviena Europos Sąjungos šalis.  

Paklaustas, ar pagrįstas Vokietijos piliečių pasipiktinimas dėl ES ketinimų gelbėti Graikiją, EP prezidentas teigė, kad sunkmečiu iš kiekvienos ES narės tikimasi solidarumo ir atsakomybės, taigi solidariai ir atsakingai turi elgtis ir Graikija, ir Vokietija.

Aiškindamas auditorijai, kaip jis supranta solidarumą ir atsakomybę sunkmečiu, J. Buzekas pateikė Lietuvos ir Latvijos pavyzdį.  

"Lietuva ir Latvija net nepriklauso Euro zonai, tačiau  kitų ES šalių atžvilgiu parodė didžiulį solidarumą ir atsakomybę kovodamos su ekonomikos nuosmukiu. Abi šalys visiškai įšaldė išlaidas, Lietuva net iki tiek, kad net nesiskolino pinigų iš užsienio. Tai - puikus pavyzdys, ką reiškia atsakingas elgesys tokioje bendruomenėje kaip ES" - sakė EP prezidentas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA