Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas ir Hillary Clinton

J.Buzekas: JAV palaiko ES politiką Baltarusijos atžvilgiu

JAV palaiko Europos Sąjungos (ES) politiką Baltarusijos atžvilgiu, žurnalistams pareiškė Europos Parlamento (EP) pirmininkas Jerzy Buzekas po susitikimo Vašingtone su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton, praneša „BelaPAN“ su nuoroda į EP spaudos tarnybą.

H. Clinton pritarė Rytų partnerystės parlamentinės asamblėjos kūrimui, kuri būtų pagrįsta pagarba bendroms vertybėms.

JAV žiniasklaida rašo, jog EP vadovą nustebino tai, kad H. Clinton puikiai susipažinusi su situacija Baltarusijoje. J. Buzekas paragino stiprinti ryšius tarp JAV kongreso ir Europos Parlamento, kurio funkcijos įsigaliojus Lisabonos sutarčiai prasiplėtė.

„Geriau įkyrėti, negu žudyti“, – taip įvardino J. Buzekas ES prioritetus derybose dėl jėgos panaudojimo. Jis taip pat paminėjo teigiamą su ES besiribojančio regiono plėtros ir stabilizacijos patirtį.

Kaip jau buvo pranešama, kovą parlamentinės asamblėjos Euronest posėdį atidėjo neribotam laikui dėl nesutarimo Baltarusijos delegacijos sudėties atžvilgiu.

EP nuo 1996 m. nepalaiko santykių su Baltarusijos nacionaliniu susirinkimu, nes parlamento rinkimai buvo pripažinti nedemokratiškais. Minskui buvo pasiūlytą sudaryti delegaciją į Euronest iš penkių parlamento narių ir penkių opozicijos bei pilietinės visuomenės atstovų. Baltarusijos valdžia atsisakė.

Baltarusijos delegacijos klausimas EP patikėtas EK viceprezidentei Catherine Ashton ir komisarui Štefanui Fule.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA