Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Michailas Chodorkovskis

J.Buzekas išreiškė solidarumą M.Chodorkovskiui ir jo šeimai

Ketvirtadienį Rusijos teismas paskelbė nuosprendį už sukčiavimą teisiamiems buvusiam Rusijos naftos magnatui Michailui Chodorkovskiui ir jo verslo partneriui Platonui Lebedevui – jiedu už grotų liks dar šešerius metus.Žiniasklaidai išplatintame pareiškime Europos Parlamento prezidentas Jerzy Buzekas neslepė nusivylimo.

„Esu labai nusivylęs. M.Chodorkovskio teismų procesai yra lyg lakmusas, parodęs, kaip šiandienos Rusija paiso įstatymų ir žmogaus teisių. Ši byla tapo visų sisteminių teisėsaugos problemų simboliu“, - teigia EP pirmininkas.

„Tikiuosi, kad prezidentas D.Medvedevas yra nuoširdus, kuomet kalba apie Rusijos modernizavimo programą. Tačiau norint ją įgyvendinti, tokių galimybių kaip šiandien negalima praleisti. Rusijos dar laukia labai ilgas kelias“.

„Norėčiau išreikšti nuoširdų solidarumą su visa M.Chodorkovskio šeima. Gruodžio 15 d. Strasbūre susitikau su jo motina Marina Chodorkovskaja. Ji drąsi moters ir aš labai žaviuosi jos tvirtybe ir tikėjimu“.

Anksčiau vizito Maskvoje metu, J.Buzekas M. Chodorkovskio bylos klausimą aptarė su Prezidentu D. Medvedevu ir kitais Rusijos valdžios atstovais. Taip pat kalbėjosi apie iki šiol neišaiškintus žurnalisčių Anos Politkovskajos, Natalijos Estemirovos, Anastasijos Barburovos ir advokato Sergejaus Magnitskio nužudymus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA