Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
JAV ekspertai: už sutartį su Maskva, EK gali bylinėtis su Lenkija

JAV ekspertai: už sutartį su Maskva, EK gali bylinėtis su Lenkija

JAV žvalgybos ir mokslinių tyrimų bendrovės „Stratfor“ ekspertų nuomone, Varšuvos ir Maskvos sutartis dėl dujų tiekimo ir tranzito per Lenkiją į Europą, gali tapti rimtu pagrindu Europos Komisijai (EK) pateikti teisminį ieškinį, praneša naujienų portalas „Deutsche welle“.

EK Europos Teisingumo Teismui gali pateikti ieškinį Lenkijai, kuri spalio 29 d. su Rusija pasirašė susitarimą dėl rusiškų gamtinių dujų tiekimo dujotiekiu „Jamal“. Sutartyje numatyta, kad Rusija iki 2022 metų tieks dujas Lenkijai. Taip pat sutarta dėl Vakarų Europai tiekiamų rusiškų gamtinių dujų tranzito vamzdynu per Lenkijos teritoriją iki 2019 metų.

Briuselis nepritaria Maskvos ir Varšuvos sutarčiai

Briuseliui kelia susirūpinimą tai, kad Lenkijos-Rusijos sutartis pažeidžia ES konkurencinius įstatymus. „Primygtini ES raginimai spręsti dujų tiekimo klausimus, laikantis Europos teisinių normų, gali komplikuoti Varšuvos santykius su Briuseliu“, - lapkričio 1 d. lenkų leidinyje „Warsaw Business Journal“ paskelbė „Stratfor“.

Anot ekspertų, iki Lenkijos-Rusijos sutarties pasirašymo, Centrines ir Rytų Europos šalis Briuselis gelbėjo nuo Maskvos monopolinės dujų įmonės įtakos. Tačiau situacija pasikeitė Lenkijos valdžios institucijoms išreiškus nepasitenkinimą dėl EK įsikišimo.

Analitikų teigimu, Rusijos vamzdynų tiesimas per Lenkiją yra vienintelė galimybė pastarajai užsitikrinti gamtinių dujų tiekimą artimiausioje ateityje. Todėl, pasak analitikų, „ES bandymai užkirsti kelią Rusijos energetikos monopoliui, gali būti nevaisingi ir sulaukti Varšuvos pasipriešinimo“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA