Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (28)
Juokas

JAV ambasadorius išjuokė Šiaurės šalių gynybos paktą

Pasak buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriaus Norvegijoje Bensono Whitney, siūlymai iš penkių Šiaurės šalių suburti mini NATO aljansą yra „svajonės poliariniame rūke“, tačiau tai gali būti naudinga „poliarinių meškų ir rusų stebėjimui", rašo „EUobserver“.

Iš ketvirtadienį tinklalapio „WikiLeaks“ paviešintų slaptųjų dokumentų matyti, kad B.Whitney 2009 m. kovo mėnesį naudojo nepagarbius epitetus.

Savo pastabas ambasadorius išsakė netrukus po to, kai buvęs Norvegijos lyderis, 74-erių metų Thorvaldas Stoltenbergas pateikė 13 karinio bendradarbiavimo idėjų, tarp kurių buvo NATO pavyzdžiu grindžiamas savitarpio gynybos paktas. Šiaurės šalių Užsienio reikalų ministrai ketina aptarti paviešintą tekstą per balandį įvyksiantį susitikimą energetikos ir prekybos klausimais.

JAV ambasadorius prognozavo, kad mažai tikėtina, jog Šiaurės gynybos paktas veiks tinkamai.
„Pareigūnai, įskaitant parlamento patarėją užsienio politikos klausimais ir Užsienio reikalų ministerijos vadovą, asmeniškai mums pranešė, kad Norvegijos valdžia nėra suinteresuota Šiaurės valstybių solidarumo deklaracija“, - sakė B.Whitney, nekreipdamas dėmesio į tai, kad Norvegijos Ministras Pirmininkas Jensas Stoltenbergas yra T.Stoltenbergo sūnus.

„Keista, Norvegijos pareigūnai labai kritiškai įvertino šį pasiūlymą“, - apie siūlymus įvesti jungtinių skrydžių Islandijos oro erdvėje priežiūrą sakė B.Whitney.

Ambasadorius taip pat pareiškė nuomonę apie diplomatinį ir konsulinį bendradarbiavimą: „Bendradarbiavimas tarp užsienio tarnybų yra daug sudėtingesnis ir greičiausiai bus apribotas šalyse, kuriose Skandinavija dabar neatstovaujama“.

Tačiau paviešintuose dokumentuose informacija nėra vien tik neigiama. Jų pabaigoje ambasadorius pažymėjo, kad „Jungtiniai Šiaurės šalių transporto pajėgumai, medikų komandos, jūrų desantai, stabilizavimo priemonės ir jūrinė patirtis galėtų būti svarbus indėlis Jungtinių Tautų, NATO arba JAV vykdomoms misijoms“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA