Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas

J. Buzekas: ES yra krizės sprendimo dalis, o ne jos priežastis

Buvusio Europos Parlamento pirmininko Jerzy Buzeko (Europos liaudies partija, Lenkija) nuomone, Europos Sąjunga po truputį didina savo įtaką pasaulyje. „Prieš keletą metų turėjome prašyti JAV pagalbos sprendžiant problemas Balkanuose, – teigė jis lapkričio 14 dieną atidarydamas „ReACT“ konferenciją Varšuvoje, kurioje buvo aptartas ES vaidmuo pasaulyje. – Šiandien pasinaudodami savo minkštąja galia sugebėjome atnešti taiką šiam regionui. Tokie patys procesai vyksta ir Rytų kaimynystėje.“

J. Buzekas taip pat pabrėžė ekonominę naudą, kurią duoda buvimas Sąjungoje. „ES yra krizės sprendimo dalis, o ne jos priežastis“, – kalbėjo jis.

Konferencijos dalyviai aptarė, kaip ES galėtų išlaikyti ir padidinti savo įtaką pasaulyje.

Lenkijos tarptautinių santykių instituto analitikė Elżbieta Kaca pažymėjo, kad ES Rytų partnerystės politika padėjo transformuoti santykius su Rytų kaimynėmis.

Savo ruožtu buvusi Lenkijos valstybinės naftos ir dujų kompanijos generalinė direktorė Grażyna Piotrowska–Oliwa teigė, jog siekiant didesnio energetinio saugumo ir ekonomikos konkurencingumo būtina kalbėti vienu balsu derantis su kitomis šalimis dėl palankesnių prekybos sąlygų.

Helsinkio žmogaus teisių fondo Varšuvoje vicepirmininkas Adamas Bodnaras pabrėžė, kad Europos Parlamentas atlieka svarbų vaidmenį tobulinant teisės aktus asmens duomenų apsaugos srityje.

Konferencija Varšuvoje yra antroji renginių ciklo „ReACT“, skirto artėjantiems EP rinkimams aptarti, dalis. Kitas renginys vyks gruodžio 5 dieną Frankfurte ir bus skirtas finansams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA