Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Izraelio ministras: „Susitvarkykite su Kosovu, prieš nurodinėdami, ką mums daryti“

Izraelio ministras: „Susitvarkykite su Kosovu, prieš nurodinėdami, ką mums daryti“

Izraelio užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas iš kraštutinių dešiniųjų nacionalistų „Yisrael Beiteinu“ partijos Ispanijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrams tiesmukai pareiškė, kad Europa pirma turėtų susitvarkyti su savo problemomis, o tik tuomet nurodinėti, ką daryti Izraeliui, vietinę spaudą cituoja „EUobserver“.

A. Liebermanas patarė Europai pirma išspręsti konfliktą Kaukaze bei užsitęsusias problemas Kipre ir Kosove, nes tik tada žydų valstybė „klausysis jūsų patarimų“, pranešė konservatyvus „Jerusalem Post“.

Be to, jo nuomone, Europa ketina paaukoti Izraelį taip pat, kaip tada, kai 1939 m. apleido Čekoslovakiją.

„1938 m. Europa įgijo Hitlerio palankumą, paaukodama, o ne palaikydama Čekoslovakiją, tačiau nieko iš to nelaimėjo“, - ministrą cituoja „Haaretz“, kairiosios pakraipos Izraelio dienraštis. - „2010-aisiais mes nebūsime Čekoslovakija, mes ginsime svarbiausius Izraelio interesus“.

A. Liebermano teigimu, spausdama Izraelį ir Palestiną sudaryti taikos sutartį, tarptautinė bendruomenė taip bando kompensuoti savo nesėkmes kitose pasaulio vietose.

„O kaip dėl problemų Somalyje, Šiaurės Korėjoje, Zimbabvėje, Afganistane ir Sudane?“, - klausė jis.
Toks aštrus pasisakymas yra atsakas į Prancūzijos užsienio reikalų ministro Bernardo Kouchnerio pareiškimą, kad, užstrigus taikos deryboms, Palestinos valstybė gali būti sukurta per Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą. Duodamas interviu Palestinos laikraščiui „AL-Ayyam“, B. Kouchneris teigė, kad Paryžius tikisi, jog abi šalys drauge priims sprendimą, tačiau esą negalima atmesti ir pirmojo varianto.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA