Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (9)
G. Schroederis ir V. Putinas, 2002 m.

Įtampos centre – šilti buvusio Vokietijos kanclerio ir V. Putino apsikabinimai

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis sulaukė kritikos lavinos dėl nuotraukų, kuriose jis Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dalija apkabinimus ir šypsenas tuo metu, kai Rusija ir toliau didina įtampą Ukrainoje, o prorusiški separatistai laiko įkaitais keturis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus.

G. Schroederio atstovas patvirtino, kad balandžio 28 d. jis dalyvavo į Vokietiją iš Rusijos gamtines dujas Baltijos jūros dugnu tiekiančio Ukrainos, Lenkijos ir Baltijos valstybių teritorijas aplenkiančio dujotiekio „Nord Stream AG“ akcininkų susirinkime, praneša „Euobserver“.

„Nord Stream“ valdanti įmonė surengė G. Schroederio 70-ties metų jubiliejų, kuriame dalyvavo ir V. Putinas.

G. Schroederis – gerbiamas Vokietijos Socialdemokratų partijos narys, praėjusiais metais priešrinkiminėje kampanijoje palaikęs socialdemokratų iškeltą kandidatą Peerą Steinbrueką, kuriam po 2013 m. rugsėjo mėn. įvykusių rinkimų nepavyko pakeisti kanclerės Angelos Merkel.

Buvęs G. Schroederio administracijos vadovas – dabartinis Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris, - šiuo metu tarpininkaujantis ieškant galimų diplomatinių Ukrainos krizės sprendimo būdų, linkęs nesureikšminti G. Schroederio ir V. Putino apsikabinimų. „G. Schroederis nebėra vyriausybės narys, todėl gali laisvai spręsti, kas rengs jo gimtadienio paminėjimą, ar su kokiais įvykiais jam sieti savo gimtadienio šventę“, - mano F. W. Steinmeieris.

Tačiau A. Merkel vadovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos nariai tai vertina daug kritiškiau.

„Kanclerė ir užsienio reikalų ministras jau keletą savaičių bando pagelbėti stabilizuojant situaciją Ukrainoje bei siekiant išsaugoti bendrą Europos Sąjungos (ES) poziciją šiuo klausimu, tuo tarpu V. Putinas mėgina destabilizuoti Ukrainą bei suskaldyti ES“, - pareiškė Vokietijos Krikščionių demokratų sąjungą atstovaujantis Vokietijos parlamento narys, atsakingas už Vokietijos ir Rusijos santykius, Andreasas Schockenhoffas.

„Tokios nuotraukos prisideda prie V. Putino vykdomos propagandos“, - pridūrė jis.

Tačiau paaiškėjus, jog Krikščionių demokratų sąjungos narys Philippas Missfelderis taip pat dalyvavo G. Schroederio gimtadienio šventėje Rusijoje, neįvardintu norėjęs likti Krikščionių demokratų sąjungos narys į šias naujienas sureagavo ištardamas tokiu žodžius: „O, vargeli“.

Nuotraukos, kuriose užfiksuoti G. Schroederio ir V. Putino apsikabinimai, pasirodė pačiu jautriausiu metu, kai ES šalims narėms balandžio 29 d. pagaliau pavyko susitarti dėl 15 asmenų pavardžių įtraukimo į juodąjį sankcijų sąrašą. Į šį sąrašą nepateko nė vienas dujų magnatas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA