Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Italija svarsto bausti tinklaraštininkus už neteisingų faktų skelbimą

Italija svarsto bausti tinklaraštininkus už neteisingų faktų skelbimą

Tinklaraštininkams ir visiems, talpinantiems informaciją socialiniuose „Facebook“ tipo tinklapiuose, už klaidingų faktų paskelbimą gresia bauda iki 25 tūkst. eurų, jei Italijos parlamentas priims atitinkamą įstatymą, praneša euobserver.com. Žurnalistai iš anksto vadina šį įstatymą autoritariniu.

Ši atsargumo priemonė praplėstų egzistuojantį 1948 m. priimtą įstatymą, reikalaujantį, kad laikraščiai, taip pat interneto leidiniai ir visi „atsakingi už informacijos sklaidą tinklalapiuose“, spausdintų informacijos patikslinimus.

Pagal įstatymo projektą, tinklaraštininkai ir kiti skelbiantieji informaciją internete, taip pat socialinėse svetainėse „Facebook“ ir „Myspace“ privalės išspausdinti pataisymus per 48 valandas nuo pareikšto nusiskundimo dėl paskelbtos informacijos.

Nepaisantiems šio reikalavimo grėstų baudos iki 25 tūkst. eurų. Italijos žurnalistai baiminasi, kad toks įstatymas apsunkintų tinklaraštininkų, interneto savininkų ir netgi dalyvaujančiųjų interneto diskusijose gyvenimą, kadangi per tokį laikotarpį praktiškai neįmanoma sureaguoti į nusiskundimą.

Praėjusią savaitę Italijos parlamento Teisingumo komitetas atmetė siūlymus pailginti informacijos koregavimui skirtą laikotarpį ir sumažinti baudą iki 2,5 tūkst. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA