Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Išrinkti geriausi filmukai, kovojantys prieš diskriminaciją

Išrinkti geriausi filmukai, kovojantys prieš diskriminaciją

Ketvirtadienį „Skalvijos“ kino centre buvo apdovanoti šešių geriausių konkursui „Griaukime stereotipus“ pateiktų trumpametražių filmų autoriai. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, organizuodama trumpametražių filmų konkursą, kvietė jaunimą atskleisti visuomenėje gajus netoleranciją kurstančius stereotipus, ir parodyti, kaip galima su jais kovoti.

Iš viso konkursui buvo pateikti 45 trumpametražiai filmai – 28 jaunesniųjų dalyvių (15–18 metų) ir 17 vyresniųjų (19–26 metų) kategorijoje – kuriuos vertino Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir „Skalvijos“ kino centro atstovai bei nepriklausomas filmų kūrėjas Tadas Vidmantas. Kiekvienoje kategorijoje komisija išrinko po 3 kūrybiškiausius, originaliausius, geriausiai konkurso temą atitinkančius trumpametražius filmus.

Jaunesniųjų dalyvių (15–18 metų) kategorijoje komisija nusprendė neišskirti 1-3 vietų ir lygiaverčiais konkurso laimėtojais atrinko šių filmukų autorius:

filmo „Sportiniai bateliai“ kūrėjus Artūrą Bagdoną, Martyną Mylę, Arnoldą Dapkų;

filmo „Ką keičia spalvos?“ kūrėją Arną Vitvickį;

filmo „Trikampiai“ kūrėją Edviną Slipkauską.


Jaunesniųjų dalyvių kategorijai skirtas prizinis fondas visiems laimėtojams buvo padalintas po lygiai – kiekvieno filmuko kūrėjams įteikti 1166 litų vertės prizai (specializuotos video ir foto įrangos parduotuvės čekiai).

Vyresniųjų dalyvių (19–26 metų) kategorijoje laimėtojais paskelbti:

1 vieta atiteko filmo „Gyvybė – tai pareiga ir atsakomybė“ kūrėjoms Ramintai Juškaitei ir Miglei Aliukonytei;

2 vieta atiteko filmo „Moteris už vairo – pavojus už kampo?“ kūrėjams Tomašui Steckij, Ernestai Pranckūnaitei ir Dariui Brazdžioniui;

3 vieta atiteko filmo „Visi skirtingi – visi vienodi“ kūrėjams Augustui Jakimavičiui ir Julijai Perekrest.

1 vietos, 2 vietos ir 3 vietos laimėtojams atitinkamai buvo įteikti 2 000 Lt, 1 000 Lt ir 500 Lt vertės prizai (specializuotos video ir foto įrangos parduotuvės čekiai).

Visus konkursinius darbus galima rasti čia

2010-ieji – Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metai. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje šiemet ragino kovoti su visų rūšių netolerancija ir siekė atkreipti dėmesį į asmeninės tolerancijos ir atvirumo svarbą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA