Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Islandija atsisakė 30 mln. eurų ES paramos

Islandija atsisakė 30 mln. eurų ES paramos

Dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) daug diskutuojanti Islandija atsisakė 30 mln. eurų finansinės ES paramos. Šalies vyriausybė nusprendė atsisakyti pinigų baimindamasi, kad pinigų panaudojimas bet kokiam projektui gali turėti įtakos jau ilgą laiką besitęsiantiems vidiniams ginčams dėl šalies prisijungimo prie ES.

Dalis lėšų turėjo būti skirta informacinei kampanijai, kuri turėjo informuoti Islandijos piliečius apie narystę ES. Būtent šis aspektas sukėlė daugiausiai ginčų ir abejonių.

Birželį Europos Komisija (EK) paskelbė ketinanti Reikjavikui skirti iki 30 mln. eurų „pasirengimo narystei“ projektų vystymui. Visos potencialios šalys kandidatės gali pasinaudoti lėšomis, gaunamomis iš „Pasirengimo narystei paramos priemonių“ (IPA) fondų.

Kaip skelbia „Euobserver“, IPA parama siekiama palaikyti šalių pastangas plėtoti politines, ekonomines bei institucines reformas, tarpvalstybinį bendradarbiavimą, regionų vystimąsi, žmogiškųjų išteklių vystymą ir kaimo plėtrą. Islandijai parama buvo skirta statistinių duomenų rinkimui bei pasirengimui dalyvauti ES institucijų veikloje, taip pat kitiems parengiamiesiems darbams ir įvairiems pažintiniams vizitams.

Tuo pačiu nepasitenkinimą islandams sukėlė ES reikalavimai įvesti kvotas žvejybai ir atsisakyti ruonių medžioklės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA