Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (8)
Prancūzijos ūkininkai sudaužė 100.000 kiaušinių, protestuodami prieš ES direktyvą

Įpykę dėl kainų, prancūzų ūkininkai sudaužė 100 tūkst. kiaušinių

Protestuodami prieš žemas supirkimo kainas, paukštininkystės verslu Prancūzijoje užsiimantys ūkininkai sudaužė 100 000 kiaušinių prie Mokesčių inspekcijos Bretanėje.

Kaip rašo BBC, ūkininkai Šiaurės Vakarų Prancūzijoje pagrasino ir toliau daužysiantys po 100 000 kiaušinių kasdien. Jų teigimu, tai prilygsta 5 proc. kasdienės kiaušinių produkcijos Bretanėje.

Protestuotojai reikalauja bendrosios Prancūzijos kiaušinių produkcijos sumažinimo 5 proc., kad būtų pakeltos supirkimo kainos.

Ūkininkų patiriamos išlaidos padidėjo iš dalies dėl to, kad Europos Sąjungos (ES) gyvūnų gerovės taisyklės reikalauja didesnių narvų, skirtų vištoms laikyti. Protesto akcija surengta Kare Plugero mieste.

2012 m. sausio 1 d. įsigaliojusioje direktyvoje nurodoma, kad kiaušinius dedančios vištos turi būti laikomos „pagerintuose narvuose“, kuriuose būtų papildomos vietos sukti lizdą, pasikapstyti ir tupėti ant laktos.

Prancūzų ūkininkai tvirtina, kad dabar jiems mokami 75 euro centai (2 Lt 59 ct) už kilogramą kiaušinių, o jų produkcija kainuoja 95 euro centus (3 Lt 28 ct).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA