Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Ilga Europos Tarybos ranka: iki burkų ir gėjų santuokų

Ilga Europos Tarybos ranka: iki burkų ir gėjų santuokų

Iki šiol mažai pastebima institucija – Europos Taryba ima pasisakyti burkų draudimo, gėjų santuokų ir žmogaus teisių klausimais, skelbia D. Britanijos dienraštis „The Guardian“.

Praėjusią savaitę Jungtinės Karalystės naujienose mirgėjo pranešimai apie tai, kad praėjusį antradienį Europos Taryba (ET) anonimiškai balsavo prieš nacionalinius draudimus nešioti burkas ES valstybėse.

Tarybos nariai paprieštaravo Prancūzijos ir Ispanijos bandymams uždrausti su religija susijusių galvos apdangalų nešiojimą viešose vietose. ET nariai iš 47-ių Europos valstybių pareiškė, kad bendras burkų draudimas pamintų moterų, kurios „nuoširdžiai, laisva valia trokšta“ prisidengti veidą, teises.

ET paragino Šveicariją panaikinti draudimą statyti minaretus, o šį draudimą pavadino diskriminuojančiu.
Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė nuosprendį, kad negali įteisinti gėjų santuokos. Į teismą kreipėsi tos pačios lyties pora iš Austrijos. Byla sukėlė daug ginčų Jungtinėje Karalystėje (čia valstybė įsikišo kaip trečioji šalis), nes baimintasi, kad porai laimėjus bylą, JK vyriausybė patirtų spaudimą įteisinti gėjų santuokas vietoje esančio civilinės partnerystės registravimo.

ET ėmėsi veiksmų uždrausti nuo uodų saugančius prietaisus, skleidžiančius skausmingus aušto dažnio garsus, girdimus tik vaikams ir jauniems žmonėms.  ET parlamentinė asamblėja anonimiškai paragino uždrausti prietaisus, kuriuos pavadino ypač agresyviais. Nors dažni oficialūs raštai ir nutarimai iš Strasbūro gali stipriai paveikti JK ir kitų šalių įstatymus ir politiką, tačiau daugumai žmonių Europos Tarybos lieka mistiška įstaiga, rašo "The Guardian",

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA