Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Į Vilnių Europos Komisijos specialistus atvedė aferos kvapas

Į Vilnių Europos Komisijos specialistus atvedė aferos kvapas

Sostinės valdininkai ketvirtadienį sulaukė neįprastų svečių - kabinetuose sukiojosi, dokumentus tikrino ir juos kopijavo keli revizoriai iš Briuselio. "Lietuvos rytas" pranešė, kad specialistai iš Europos Komisijos Europos kovos su sukčiavimu tarnybos lankėsi ne tik Vilniaus, bet ir Kauno savivaldybėje, Centrinėje projektų valdymo agentūroje.

Revizoriai visur rinko bei tikrino dokumentus, susijusius su projektu "Elektroninio bilieto viešajame transporte ir keleivių informavimo sistemos sukūrimas". Specialistai ieškojo informacijos, patvirtinančios arba paneigiančios žinias apie galimus šio projekto pažeidimus.

Sostinės savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas sakė, kad revizoriai pageidavo patikrinti visus su projektu susijusius popierius - nuo pat paraiškos Europos Sąjungos lėšoms gauti.

"Tikrintojai nelipa į autobusus, troleibusus, nevažiuoja į jų parkus, atliekama ne fizinė patikra. Galima spręsti, kad juos labiau domina projekto dokumentai", - sakė R.Jančiauskas.

Manoma, kad tikrintojams labiausiai rūpi su viešaisiais pirkimais susiję projekto dokumentai. Ko konkrečiai jie ieško, sostinės valdininkai nežino, o tyrimo rezultatai paaiškės tik specialistams grįžus į Briuselį ir išanalizavus surinktą medžiagą.

Elektroninių bilietų projektas jau seniai apaugęs skandalais.

Iki šiol gyventojai negali nusipirkti vienkartinių elektroninių bilietų, veikia ne visos apie transporto srautus informuoti turinčios švieslentės.

Iš viso elektroninių bilietų projekto, apimančio Vilnių, Kauną bei Klaipėdą, vertė - beveik 20 milijonų litų, daugiau nei pusę jo lėšų skyrė Europos Sąjunga.

Moderni sistema didžiuosiuose šalies miestuose jau turėjo būti įdiegta prieš kelerius metus, tačiau projekto pabaigos terminai vis atidėliojami.

Blogiausias niekaip neįgyvendinamo projekto scenarijus - gali tekti grąžinti jam skirtas ES lėšas, jeigu paaiškėtų, kad sistema buvo diegiama siekiant sukčiauti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA