Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Baltieji rūmai

Į kivirčą dėl romų įsikišo ir JAV

Prancūzų ir ES kivirčo dėl romų atgarsiai pasiekė net Vašingtoną, kur keli pareigūnai paragino Paryžių sustabdyti deportacijas ir gerbti šios tautinės mažumos teises, praneša „EUobserver“.
Prancūzijai reikėtų nustoti žaisti su romais nesąžiningus žaidimus ir atsisakyti diskriminuojančių prieš musulmonus nukreiptų įstatymų, pareiškė du kongreso nariai, priklausantys Helsinkio Komisijai, nepriklausomai JAV agentūrai, užsiimančiai saugumo, demokratijos ir žmogaus teisių Europoje klausimais.

Vienas jų netgi išvedė paraleles tarp karštas diskusijas sukėlusių planų statyti islamo kultūros centrą netoli 2001 m. rugsėjo 11 d. atakų vietos ir Prancūzijos vykdomų romų trėmimų bei prieš musulmonus nukreiptų įstatymų, draudžiančių veidą dengiančius drabužius.

Tuo tarpu Paryžiuje kelios žmogaus teisių ogranizacijos paskelbė ketinančios į teismą paduoti vidaus reikalų ministrą dėl „rasinės diskriminacijos, taip pat ir paviešintų rugpjūčio 5 d. instrukcijų, nurodančių taikytis „visų pirma“ į romus, autorius“.

Tai tik keli iš daugybės atsiliepimų, lydėjusių ES žmogaus teisių komisarės Viviane Reding pareiškimą, kad ji buvusi šokiruota ir priblokšta, kai sužinojo, kad prancūzų ministrai jai melavo dėl to, kad trėmimai nebuvo nukreipti prieš romus.

Tačiau jos pačios pasisakymas įžiebė piktą Prancūzijos prezidento N. Sarkozy atsaką, tad jai teko iš dalies atsiriboti nuo savo žodžių. Kalbėdama apie didžiausią Prancūzijos pasipiktinimą sukėlusį jos pareiškimą, kuriame prancūzų veiksmai buvo prilyginti II pasaulinio karo nusikaltimams, V. Reding sakė:

„Apgailestauju, kad šių žodžių interpretacijos atitraukia mūsų dėmesį nuo problemos, kurią turėtume spręsti. Aš jokiu būdu nenorėjau nubrėžti paralelės tarp II pasaulinio karo ir šiandieninių Prancūzijos vyriausybės veiksmų“.

Manoma, kad teisinių veiksmų ES lygiu gali būti imamasi jau artimiausiomis savaitėmis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA