Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
H.Van Rompuy ragina Egiptą imtis reformų

H.Van Rompuy ragina Egiptą imtis reformų

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy paragino Egipto lyderį Hosni Mubaraką laikytis pažadų būti atviresniam tautai ir nutraukti pastarosiomis dienomis šalyje vis labiau plintantį smurtą, praneša „European Voice“.

Praėjus dienai po H.Mubarako pranešimo apie Egipto vyriausybės paleidimą ir duoto pažado imtis kardinalių reformų, Pasaulio ekonomikos forumo Davose (Šveicarija) konferencijoje H.Van Rompuy sakė:

„Nuoširdžiai tikiuosi, kad prezidento H.Mubarako pažadai virs konkrečiais veiksmais. Pagarba pagrindinėms žmogaus teisėms, tokioms kaip saviraiškos laisvė, teisė bendrauti, laisvai rinktis į taikius susirinkimus bei teisė į socialinę pažangą yra sudedamosios demokratijos dalys, už kurias kovoja Egipto žmonės, ypač jaunimas.

Istorija parodė, kad sukūrus palankią terpę diskusijoms, pokyčių galima pasiekti nenaudojant smurto ar karinio susidorojimo. Todėl raginu smurtą naudojančius nutraukti kraujo praliejimą, išlaisvinti visus dėl politinių priežasčių sulaikytuosius arba namų arešto sąlygomis laikomus piliečius, įskaitant politinius veikėjus, bei pradėti būtinas reformas“, - sakė H.Van Rompuy.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA