Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Hermanas van Rompuy

H.Van Rompuy pasinaudojo tarnybiniais automobiliais, važiuodamas su šeima atostogauti

Europos Sąjungos Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy pasinaudojo ES tarnybiniais automobiliais, kurie jį ir devynis jo šeimos narius vasaros atostogų metu vežė iš Briuselio į Paryžių, praneša „EUobserver“.
Kaip informavo šaltinis Taryboje, rugpjūčio mėnesį politikas, jo žmona, vaikai ir du anūkai Europos Tarybos automobiliais su vairuotojais važiavo nuo ES sostinės iki pat Paryžiaus Šarlio de Golio oro uosto bei atgal iš jo.

H. Van Rompuy atstovas spaudai Dirkas De Backeris patvirtino, kad tokia kelionė buvo, tačiau teigė, kad tokio aukšto rango politikos veikėjams yra normalu naudotis apsaugotomis tarnybinėmis transporto priemonėmis.
„Jei Tarybos pirmininkas išėjo atostogų, tai nereiškia, kad jis nebėra Tarybos pirmininkas ir jam nereikia tokio paties lygio apsaugos“, - sakė jis. - „Saugoma ištisus metus“.

„Viskas buvo padaryta, kaip pareikalavo Tarybos saugumo tarnyba, kad būtų išlaikyta vadinamoji „apsaugos grandinė“. Tai reiškia, kad joks bagažas nebus išsiųstas atskirai, ir kad visi šeimos nariai keliauja kartu su juo. Juk jis neina atostogų kasdien“, - kalbėjo H. Van Rompuy atstovas. Jo teigimu, skaičiuojant sunaudotą kurą, ši kelionė atsiėjo tik apie 50 eurų.
Tačiau toks saugumo protokolas stebina Europos Komisijos pareigūnus. EK atstovo teigimu, EK pirmininkui Jose Manueliui Barroso niekada nebūtų leista šitokiu būdu pasinaudoti tarnybiniais automobiliais.

Asmeniniams reikalams naudotis tarnybiniais automobiliais taisyklės draudžia ir Europos Parlamento pirmininkui Jerzy Buzekui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA