Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Hermanas Van Rompuy

H.van Rompuy: ES įveikė recesiją

Europos Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy pareiškė, kad Europos Sąjunga įveikė recesiją – tai esą liudija teigiama ekonominio augimo dinamika per 11 šių metų mėnesių, praneša „RIA Novosti“.

Jo teigimu, visoje euro zonoje infliacijos lygis žemas, o mokėjimų balansas – normalus. Tačiau, nepaisant to, išlieka ir tam tikrų sunkumų, kalbėjo jis.

„Tarp euro zonos šalių tebėra per daug nesutarimų dėl ekonominio augimo, biudžeto būklės bei mokėjimų balanso, todėl susiklostė taip, kad krizė įsitvirtino tik atskirose šalyse, kurios ėmėsi taupymo priemonių ir pradėjo reformas“, - interviu Belgijos televizijos kanalui „RTFB“ sakė H. Van Rompuy.

ES Tarybos pirmininkas mano, jog tokioje situacijoje būtina siekti daugiau bendrumo tarp šalių bei aiškiau susitarti tarpusavyje dėl būtinos pagalbos monetarinės sąjungos partnerėms, susidūrusioms su finansiniais sunkumais.

Jis patikino, kad bus imtasi visų reikalingų priemonių eurui apsaugoti.

H. Van Rompuy nuomone, Estijos prisijungimas prie euro zonos nuo 2011 m. sausio 1 d. yra vilčių suteikiantis ženklas.

„Tai šį tą rodo, nesvarbu, kad kai kurie jau nebetiki ar per silpnai tiki (eurozonos stabilumu - DELFI), o kiti tuo tiki labiau, ir aš galvoju, jog tai labai teigiamas ženklas“, - sakė jis.

Estija nuo sausio 1 d. taps 17-ąja euro zonos nare.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA