Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (3)
 EK pirmininkas Jose Manuel Barroso, Gruzijos premjeras Iraklis Garibašvilis

Gruzijos premjeras: šalies žygis į ES yra „negrįžtamas“

Gruzijos ministras pirmininkas Iraklis Garibašvilis AFP žurnalistams antradienį sakė, kad šalies pasiryžimas tapti Europos Sąjungos (ES) nare yra "negrįžtamas" ir vienintelis "būdas judėti pirmyn", informuoja "EU Business".

Premjero teigimu, priešingai nei Ukraina, Gruzija nepasiduos Rusijos spaudimui ir yra pasiryžusi pasirašyti asociacijos sutartį su ES. I. Garibašvilio nuomone, lapkritį Vilniuje pasirašiusi susitarimą, Gruzija "Europos integracijos procesą pavertė neišvengiamu įvykiu". Gruzijos premjeras teigė, kad Briuselio pareigūnai garantavo, jog nenuvils Gruzijos.

I. Garibašvilis AFP sakė, kad negalima atmesti, jog bus Rusijos spaudimas prieš būsimą susitarimo pasirašymą, tačiau pažymėjo, kad Gruzija kur kas mažiau priklausoma nuo Maskvos.

"Ukraina yra visai kita istorija. Ji daug labiau priklausoma nuo Rusijos, todėl negalima lyginti abiejų šalių", - teigė premjeras.

Gruzijos ir ES asociacijos sutartis gali būti pasirašyta ne vėliau kaip rugpjūtį. Tai pirmadienį paskelbė EK pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA