Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (7)
Graikijoje jau matosi šviesa tunelio gale
AP/Scanpix

Graikijoje jau matosi šviesa tunelio gale

Sausio 3 d. paskelbto tyrimo duomenys rodo, kad šių metų sausio mėn. Graikijos gamybos rodikliai išaugo. Augimas užfiksuotas pirmą kartą nuo tada, kai 2009 m. ėmė kilti Graikijos įsiskolinimų problemos, įtraukusios euro zoną į krizę, iš kurios ši vis dar nėra iki galo išlipusi.

Tai naujausi teigiami ekonomikos rodikliai, žymintys galimą Graikijos atsigavimą po šešerius metus trukusio ekonominio nuosmukio.

Kaip praneša „Euractiv“, „Markit“ pramonės vadybininkų pirkimo indeksas sausio mėn. pakilo iki 51,2 proc., 2013 m. gruodžio mėn. buvo užfiksuoti 49,6 proc. Tai pirmas kartas nuo 2009 m. rugpjūčio mėn., kai buvo viršyta 50 proc. riba, skirianti augimą nuo traukimosi.

Tačiau Graikija vis dar dalyvauja sudėtingose derybose su Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovais. Manoma, kad šiai šaliai gali prireikti tolimesnio skolų naštos palengvinimo bei finansinės paramos paketų tam, kad ši valstybė galėtų visiškai išlipti iš krizės. Analitikų teigimu, kol kas dar per anksti kalbėti apie reikšmingą situacijos pagerėjimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA