Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos spauda: Seimas saugo prieš gėjus nusiteikusius kolegas

Europos spauda: Seimas saugo prieš gėjus nusiteikusius kolegas

Europos žiniasklaida cituoja žmogaus teisių aktyvistus, teigiančius, kad Lietuvoje gėjų ir lesbiečių teisių apsaugos situacija yra viena blogiausių Europoje. Tokią jų reakciją sukėlė Lietuvos Seimo sprendimas nepanaikinti teisinės neliečiamybės Seimo nariams "tvarkiečiui" Petrui Gražuliui ir konservatoriui Kazimierai Uokai dėl viešosios tvarkos pažeidimų per seksualinių mažumų eitynes Vilniuje. Juos policija kaltino nepaklusus pareigūnų reikalavimams per renginį, kuriame protesuotojų buvo susirinkę kelis kartus daugiau nei pirmųjų Lietuvoje eitynių dalyvių.

„Jau Lenkija dažnai turi prastą reputaciją, bet Lietuvoje situacija yra gerokai prastesnė“, - sakė Juris Lavrikovs, Europos Tarptautinės gėjų ir lesbiečių asociacijos atstovas (ILGA) spaudai, jį cituoja "EUobserver".

„Situacija Baltijos šalyse nevienoda“, - tęsė jis. - „Komunizmo laikais Estija galėjo laisvai žiūrėti Suomijos televiziją, todėl gėjų teisės nebuvo taip nauja ir, kai atėjo demokratija, jie greitai prisitaikė prie pasaulio vertybių, tuo tarpu Latvija, joje dar yra problemų, bet diskursas keičiasi. Ministras pirmininkas sakė, kad remia registruotą partnerystę (tarp gėjų ir lesbiečių). Be to, ji daugiau protestantiška, tuo tarpu Lietuvoje giliai įsišaknijusi katalikų Bažnyčia.“

Gėjų paradas buvo uždraustas 2007 ir 2008 m., taip pat ir 2010 m., kol Lietuvos Aukščiausiasis teismas nepakeitė žemesnio teismo sprendimo atšaukti renginį po to, kai Europos Komisija parašė laišką vyriausybei, išreikšdama susirūpinimą situacija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA