Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (5)
Europos parlamentas

Europos Parlamentas rinks naują pirmininką

Liepos 1 d. Strasbūre pirmąkart susirinkęs naujosios kadencijos Europos Parlamentas pirmiausia išsirinks savo naują pirmininką, kurio kadencija truks dvejus su puse metų. Rinkimams vadovaus šiuo metu laikinai EP pirmininko pareigas einantis Gianni Pittella, kuris buvo perrinktas naujai EP kadencijai. Prieš prasidedant rinkimams kandidatai galės tarti penkių minučių trukmės kalbą.

Pagal EP Darbo tvarkos taisykles (15 str.) kandidatus į EP pirmininko postą gali siūlyti politinė frakcija arba mažiausiai 40 europarlamentarų grupė.

EP pirmininkas bus tradiciškai renkamas slaptu balsavimu, europarlamentarams pažymint biuletenyje pasirinktą kandidatą ir įmetant biuletenį į urną. Balsavimą prižiūrės aštuoni EP nariai, išrinkti loterijos keliu.

Kad būtų išrinktas, kandidatas turi surinkti daugiau kaip pusę galiojančių balsų. Neužpildyti ar sugadinti biuleteniai neskaičiuojami reikiamai daugumai įvertinti. Jei pirmajame etape nė vienas iš kandidatų nesurenka reikiamos daugumos, rinkimai vyksta iš naujo – tie patys ar kiti kandidatai gali būti iškelti naujai. Galimas ir trečiasis balsavimo etapas. Jei ir jame nepavyksta išrinkti pirmininko, ketvirtajame etape rungiasi du populiariausi trečiojo etapo kandidatai ir laimi tas, kuris surenka daugiau balsų. Jei rezultatas būtų lygus – EP pirmininku taptų vyresnis kandidatas.

Naujai išrinktas Parlamento pirmininkas perima pirmininkavimą plenarinei sesijai ir paprastai pasako inauguracinę kalbą (nors gali tai padaryti ir vėlesnėje sesijoje). Tuomet jis pirmininkauja EP pirmininko pavaduotojų bei kvestorių rinkimams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA