Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Parlamentas apsvarstys romų padėtį Europos Sąjungoje

Europos Parlamentas apsvarstys romų padėtį Europos Sąjungoje

Europos Parlamentas antradienį Strasbūre vyksiančioje plenarinėje sesijoje apsvarstys romų padėtį Europoje po Prancūzijos pradėtos jų išsiuntimo į Rumuniją ir Bulgariją kampanijos.

Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas praėjusią savaitę įspėjo nediskriminuoti romų pagal etninius požymius.

"Europos Parlamentas ketina apsvarstyti šią sudėtingą problemą. Parlamentarai susirūpinę dėl romų padėties kai kuriose ES šalyse", - sakė J.Buzekas rugsėjo 2 dieną, neminėdamas Prancūzijos.

Prancūzija per mėnesį išsiuntė maždaug tūkstantį romų, gyvenančių palapinių stovyklose po visą šalį.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernard`as Kouchneris priminė "du buvimo teisės principus" Europos teisėje: "gerbti viešąją tvarką ir turėti pakankamai lėšų, kad nebūtum našta priimančiai šaliai".

Tuo tarpu dėl išsiuntimo pasipiktino teisių gynėjai, o ES pareiškė abejonių, ar teisėti šie veiksmai.

Jungtinių Tautų rasinės diskriminacijos likvidavimo komitetas pateikė keletą rekomendacijų, kuriose reikalaujama "išvengti" masinės deportacijos.

"Mes nuogąstaujame kad romai išsiųsti kolektyviniu pagrindu, neatsižvelgiant į individualias aplinkybes", - pažymėjo JT komiteto narys Pierreas-Richardas Prosperas.

Europos Komisijos atstovas Matthew Newmanas anksčiau sakė, kad romai "yra ES piliečiai ir turi tokias pat teises, kaip visi".

"Romų integracija turi būti vykdoma visur Europos Sąjungoje, ar tai būtų kilimo šalis, ar priėmimo šalis. Turi būti visiška integracija visose Sąjungos narėse", - sakė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA