Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Komisija pirmiausia žada kovoti su nedarbu

Europos Komisija pirmiausia žada kovoti su nedarbu

Svarbiausiu prioritetu ateinantiems metams Europos Komisija nurodo krizės pasekmių mažinimą ir darbo vietų skaičiaus auginimą. Tai rodo, kad aukščiausi ES pareigūnai nesitiki greitos recesijos, ypač darbo rinkoje, pabaigos, skelbia EurActiv.com.

EK pirmiausia imtis finansinio sektoriaus reformos. ES Vidaus rinkos ir paslaugų komisaras Michel Barnier planuoja be kitų pasiūlymų pateikti ir įstatyminius pasiūlymus dėl išvestinių finansinių priemonių rinkų (iki vasaros), kreditinių įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorių (rudenį) ir kapitalo poreikių (iki metų pabaigos).

Per artimiausius kelis mėnesius EK planuoja pasiūlyti sustiprinto euro zonos narių ekonomikos politikų koordinavimo ir priežiūros sistemą ir teikti pasiūlymą įsteigti bankų gelbėjimo fondą.
Ekonomikos krizės sukeltoms socialinėms problemoms spręsti Briuselis siūlys planus dėl darbo vietų kūrimo, kuria siekiama padidinti darbo jėgos mobilumą ir sukurti Europos platformą kovai su skurdu.

EK pasiūlymai dėl socialinių problemų sprendimo nepatiko Europos socialistų partijai. „Komisija neatkreipia dėmesio į didelį krizės poveikį darbams, socialinę apsaugą ir įtraukimą. Bejausmės jų pasitraukimo strategijos nulems 4,5 mln. darbo vietų praradimą. Tai labiau darbo praradimo programa nei darbo programa”, - teigė Europos socialistų partijos lyderis Poulas Nyrupas Rasmussenas.

Sveikindamas EK prioritetus, kurie, jo teigimu, didžia dalimi sutampa su jo partijos prioritetais, Europos parlamento narys, Europos Liaudies partijos pirmininkas Josephas Daulas teigė: „Svarbiausias dalykas yra skatinti sugrįžimą prie darbo vietų kūrimo, tęsti darbą dėl finansinės rinkos reguliavimo ir euro stabilizavimo, ir pagaliau padaryti Europą girdimą ir gerbiamą pasaulyje”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA