Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Europarlamentarė R. Morkūnaitė: darbas iki vidurnakčio Strasbūre - norma, Lietuvoje - išimtis

Bruzdantis skruzdėlynas – taip, ko gero, galima apibūdinti Strasbūre įsikūrusį Europos Parlamentą, kuriame vyksta plenarinės sesijos. Daugybė žmonių, koridorių ir kabinetų labirintai, nuolatinis judėjimas ir diskusijos. Tokia atmosfera tvyro Europos Parlamente Strasbūre. Kokia yra europarlamentaro kasdienė rutina plenarinių sesijų metu bei kuo skiriasi darbas Europos Parlamente nuo darbo nacionaliniame paralamente, teiraujamės Radvilės Morkūnaitės – vienos jauniausių Europos Parlamento narių.

Pirmą kartą apsilankius Europos Parlamento labirintuose pasiklysti itin lengva. Radvilė Morkūnaitė sako, jog adaptacijos pradžioje surasti ir savo darbo kabinetą kartais būdavo ne tokia jau paprasta užduotis. Mat kabinetai po milžinišką ir painų Eruropos Parlamento pastatą išmėtyti ne pagal abėcėlę, o pagal frakcijas Parlamente.

Plenarinių sesijų metu Strasbūre, pasak Radvilės Morkūnaitės, europarlamentarai panyra į rutiną: analizuoja įstatymus, ruošiasi pranešimams, pasisakymams, daug diskutuoja ir, žinoma, balsuoja priimdami visai Europai privalomus vykdyti įstatymus.

Darbas per plenarines sesijas trunka iki vidurnakčio. Lietuvoje – tai daroma išimtiniais ir itin svarbiais valstybei atvejais, Strasbūre – tai jokia naujiena ar išimtis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA