Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europarlamentaras Z.Balčytis kritikuoja kuriamą Europos energetikos bendriją

Europarlamentaras Z.Balčytis kritikuoja kuriamą Europos energetikos bendriją

Antradienį Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete (ITRE) EP pirmininkas J.Buzekas pristatė gegužės 5 d. pasirašytą deklaraciją dėl Europos energetinės bendrijos sukūrimo, kuri yra lyginama su istorinės reikšmės įvykiu - Europos anglies ir plieno bendrijos sukūrimu.

Europos energetinė bendrija kuriama, nes pripažįstama, kad dabartinės energetikos politikos nepakanka pasiekti tokius tikslus kaip energetikos išteklių prieinamumas pagrįstomis ir stabiliomis kainomis valstybėms narėms ar mažo kiekio CO2 išmetimo užtikrinimas.
Europos energetinės bendrijos pagalba be kitų tikslų siekiama, kas ES turėtų vieną balsą santykiuose su išorės partneriais energetikoje, būti pajėgi koordinuotai pirkti išteklius ir turėti bendras strategines atsargas, sakoma Z. Balčyčio biuro pranešime spaudai.

Europos Parlamentaras iš Lietuvos Zigmantas Balčytis posėdyje kritikavo Europos energetinės bendrijos kūrimo modelį, pagal kurį bendriją ketinama pradėti kurti nuo 9 didžiausius ekonominius ir finansinius pajėgumus turinčių galingųjų ES valstybių.

„Tokio bloko energetikoje sukūrimas neįtraukiant visų ES valstybių narių iš karto, sukurtų prielaidas atnaujinti dviejų greičių Europos vystymo idėją, dar kartą suskaldytų Europą, o dabartinės energetiškai izoliuotos salos ES viduje dėl finansinių lėšų ir infrastruktūros trūkumo rizikuoja ilgam likti už galingųjų valstybių klubo durų,“ – posėdyje teigė Zigmantas Balčytis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA