Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Parlamentas Strasbūre

Europarlamentarai siekia lankstesnio ilgalaikio ES biudžeto

Daugėjant ES politikos sričių, reikėtų leisti lanksčiau naudoti ilgalaikio Sąjungos biudžeto lėšas, trečiadienį pareiškė Europos Parlamentas. Ataskaitai šiuo klausimu pritarė 445 europarlamentarai, nepritarė 39, o susilaikė 18.

2007-2013 m. biudžeto taisyklės iš dalies keičiamos atsižvelgus į Lisabonos sutarties įsigaliojimą. Europos Parlamento nuomone, ES Tarybos siūlomi pakeitimai yra neesminiai ir nepakankamai ryžtingi.

Europarlamentarai norėtų, kad būtų leidžiama dažniau perkelti į kitą biudžeto eilutę tam tikrose srityse nepanaudotas lėšas, taip pat kad būtų padidintos esamų biudžeto asignavimų maržos. Tai leistų lanksčiau reaguoti į kylančias krizes, taip pat sustiprintų Parlamento galias spręsti dėl biudžeto panaudojimo.

EP pranešėjas šiuo klausimu Reimeris Böge (Europos liaudies partija, Vokietija) pažymi, jog daugiau lėšų gali prireikti naujai iškilusiems prioritetams, tokiems kaip ES diplomatinė tarnyba, klimato kaita, energetika, civilinė sauga, taip pat sporto bei kosmoso politika. Savo ruožtu Parlamentas ragina Europos Komisiją ir ES Tarybą paspartinti ilgalaikio Sąjungos biudžeto persvarstymą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA