Praėjusios kadencijos EP teisės reikalų komitetui priklausęs Lietuvos atstovas Aloyzas Sakalas BNS sakė neprisimenantis atvejo, kad komitetas nepatenkintų prašymo atšaukti europarlamentaro imunitetą.

"Paprastai beveik visais atvejais atimdavo neliečiamybę. Ypač baudžiamosiose bylose. (...) Paprastai komitetas priima sprendimą, o parlamentas automatiškai pritaria. Nebuvo tokio atvejo, kad komitetas priimtų sprendimą, o parlamentas priimtų priešingą sprendimą", - teigė buvęs EP narys.

A.Sakalas sakė neprisimenantis, kad jo kadencijos metu neliečiamybė būtų atimta kam nors iš Baltijos šalių europarlamentarų. Kartu jis pažymėjo, jog V.Uspaskicho neliečiamybės klausimas yra itin užsitęsęs. 
Aloyzas Sakalas

"Paprastai komitetas, gavęs teikimą dėl neliečiamybės, apsvarsto jį per mėnesį. O čia, matyt, V.Uspaskichas darė daug žygių, kad tai būtų ištęsta kiek galima ilgiau. Tai yra išimtinis atvejis, kada taip ilgai tęsiama byla dėl neliečiamybės atėmimo", - kalbėjo A.Sakalas.

Dabartinės kadencijos Europos Parlamete nė vienas Lietuvos atstovas nėra Teisės reikalų komiteto narys.

Teisės reikalų komiteto posėdžiuose kartais dalyvauja europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kuris yra pavaduojantis komiteto narys. Jis BNS sakė, jog tikriausiai dalyvaus ir šiame posėdyje, jei tuo metu bus Briuselyje.

Jei komitetas rugsėjo 2 dieną šiuo klausimu priimtų sprendimą, preliminari data, kada jis būtų svarstomas EP plenarinėje sesijoje yra rugsėjo 20 -oji.

Tame pačiame posėdyje kartu su V.Uspaskichu turėtų būti svarstomas ir Lenkijos europarlamentaro Krzysztofo Liseko neliečiamybės klausimas.

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai birželį kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą.

V.Uspaskichas kaltinamas baudžiamojoje byloje dėl opozicinės Darbo partijos "juodosios buhalterijos".

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas - apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki 4 metų.

V.Uspaskichas savo kaltę kategoriškai neigia. Jis Europos Parlamento vadovams save yra pavadinęs "koordinuotos valstybės atakos auka". V.Uspaskich į EP yra išrinktas daugiau nei prieš metus, jo neliečiamybės klausimo svarstymo buvo tikėtasi jau prieš metus.