Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europarlamentarai ragina ES ištirti Kroatijos galimai neteisėtai vykdytą lobizmą Briuselyje

Europarlamentarai ragina ES ištirti Kroatijos galimai neteisėtai vykdytą lobizmą Briuselyje

Trys socialistų frakcijos europarlamentarai paprašė ES kovos su sukčiavimu tarnybos „Olaf“ išnagrinėti buvusio Kroatijos ministro pirmininko Ivo Sanaderio partijos iždininko pareikštus įtarimus, kad nelegaliais pinigais galėjo būti finansuojamas lobizmas, siekiant įtikinti Briuselį paskubinti šios šalies narystę ES, rašo „EUobserver“.

Manoma, kad buvęs premjeras, kuris praėjusį mėnesį buvo suimtas Austrijoje dėl kaltinimų korupcija ir netrukus turėtų būti išduotas Kroatijai, galėjo per valstybines įmones surinkti stambias sumas iš privačių kompanijų, o paskui tie pinigai buvo nukreipti į partijos iždą, ir jais finansuotas „lobizmas Briuselyje“.

„Tai nėra vien Kroatijos reikalas. Jei tuometinis ministras pirmininkas neteisėtai naudojosi pinigais, siekdamas paveikti Briuselį, tai toks reikalas, kurį ES ir „Olaf“ turėtų ištirti“, - „EUobserver“ teigė europarlamentaras iš Švedijos Goranas Farmas, vienas iš trijų šį reikalavimą pasirašiusių EP narių.

G. Farmas tikino, kad tai nesukurs „papildomų kliūčių“, šaliai siekiant prisijungti prie ES 2012 m. liepos 1 d.; jo nuomone, tai visiškai įmanoma. „Tai greičiau dar vienas būdas Kroatijai parodyti, kad ji pasirengusi susitvarkyti su sukčiavimu apkaltinto įžymaus žmogaus byla. Jei jie rimtai tirs šią bylą, neturėtų būti jokių problemų (dėl prisijungimo datos)“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA