Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (3)
Europarlamentarai nori sustabdyti susitarimą su JAV dėl bankinių duomenų perdavimo

Europarlamentarai nori sustabdyti susitarimą su JAV dėl bankinių duomenų perdavimo

Paaiškėjus, kad JAV galėjo slapta sekti ES piliečių finansines operacijas, Europos Parlamentas trečiadienį paragino sustabdyti susitarimą su JAV dėl bankinių duomenų perdavimo siekiant pažaboti terorizmo finansavimą.

ES ir JAV susitarimas dėl finansinių operacijų duomenų perdavimo, skirtas pažaboti terorizmo finansavimą, įsigaliojo 2010 m. rugpjūčio mėn. Tuo tarpu neseniai žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad JAV Nacionalinė saugumo agentūra galėjo slapta sekti ES piliečių finansines operacijas, administruojamas Belgijos bendrovės SWIFT. Atsižvelgdamas į tai, EP ragina Europos Komisiją sustabdyti susitarimo su JAV galiojimą,

Europarlamentarai apgailestauja, kad nė viena ES valstybė nesiėmė ištirti galimų sekimo atvejų. Jie ragina ES valstybes įpareigoti EUROPOL Kovos su kibernetiniais nusikaltimais centrą ištirti įtarimus. Parlamentas taip pat siūlo prireikus patobulinti kai kuriuos susitarimo straipsnius bei pažymi, kad bet koks duomenų apsikeitimo su JAV susitarimas turi remtis griežtais ES duomenų apsaugos standartais.

Nors Europos Parlamentas neturi formalių galių sustabdyti ar nutraukti tarptautinio susitarimo galiojimą, EP nariai įsitikinę, kad Europos Komisija turi imtis atitinkamų veiksmų Parlamentui nusprendus atšaukti savo paramą susitarimui. Komisijos atsakas bus svarbus veiksnys Parlamentui sprendžiant, ar pritarti kitiems tarptautiniams susitarimams, pažymima rezoliucijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA