Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europarlamentarai nori priversti Airiją atsisakyti mažų pelno mokesčių

Europarlamentarai nori priversti Airiją atsisakyti mažų pelno mokesčių

Europos Sąjungos piniginę paramą priėmusios Airijos pelno mokestis, siekiantis 12,5%, kurio vyriausybė pažadėjo nedidinti, įžiebė diskusijas Europos Palramente.

Pranešama, kad aštuoni europarlamentarai, daugiausia vokiečiai ir prancūzai, užimantys svarbias pareigas parlamentiniuose komitetuose, parengė deklaraciją, raginančią Airiją padidinti pelno mokestį iki ES vidurkio, t.y., 25%.

Minėtame pranešime rašoma, kad Europos mokesčių mokėtojai ir piliečiai buvo pastatyti į pavojų „siekiant stabilizuoti finansinę sistemą, kuri naudojosi išskirtinai mažu – 12,5% – Airijos pelno mokesčiu“. Teigiama, kad toks mokesčio dydis nesąžiningas ir prieštarauja Europos solidarumo principams.

„Raginame Europos Komisiją paskubinti dosjė dėl Bendrosios konsoliduoto pelno mokesčio bazės rengimą. Raginame Europos Komisiją, „Euro grupę“ ir jos narius užtikrinti, kad, siekiant solidarumo, pelno mokestis bus padidintas iki vidutinio ES dydžio, 25%”.

Europos Komisija pareiškė neketinanti įvesti minimalaus 25% pelno mokesčio.

Nepanašu, kad deklaracija per tris mėnesius surinks 350 parašų, nors ji iš tiesų atspindi augančią įtampą Europoje dėl Airijos mokesčių dydžių.

Savo ruožtu Airija šį 12,5% dydžio mokestį yra pavadinusi savo pramonės politikos „kertiniu akmeniu“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA