Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europarlamentarai ir akademikai Kaune diskutuos apie Europos ateitį

Europarlamentarai ir akademikai Kaune diskutuos apie Europos ateitį

Po Lisabonos sutarties įsigaliojimo Europos šalių, įskaitant Lietuvos, viešosiose erdvėse netyla diskusijos apie europinės tapatybės formavimą, Europos Sąjungos veikimo modelį ir šios organizacijos ateitį. Artėjant Europos dienai, Vytauto Didžiojo universitete rengiama tarptautinė konferencija „Europos Sąjungos ateitis: ar įvairovė vienija?“, kuriame apie ES ateitį diskutuos europarlamentarai ir Lietuvos bei užsienio akademikai.

„Europos Sąjunga siūlo istoriškai naują ir nematytą visų Europos tautų ir regionų taikų sambūvį ir klestėjimą. Kita vertus, Europos Sąjunga dažnai kritikuojama už menką dėmesį kasdieniam šalių narių gyvenimui ir pernelyg sudėtingą biurokratinį aparatą, apsunkinantį demokratijos funkcionavimą ir efektyvų sprendimų priėmimą“, – teigia Europos Parlamento narys, konferencijos dalyvis profesorius Leonidas Donskis.

Konferencijos dalyviai diskutuos, kas Europos Sąjungai trukdo pasiekti savo tikslą, tapti pavyzdine XXI amžiaus valstybe ir tarptautine lydere. Gal tai pernelyg aršus nacionalizmas ir europinių interesų nepaisymas? Neįgyvendinama federacinės valstybės svajonė? Geros valios ir pasitikėjimo trūkumas? Šie ir kiti klausimai bus aptariami Vytauto Didžiojo universiteto ir Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje organizuojamoje konferencijoje gegužės 7 d. Kaune.

Tarptautiniame renginyje dalyvaus europarlamentarai Leonidas Donskis ir Justas V. Paleckis, akademikai prof. Stefano Bianchini iš Bolonijos universiteto, prof. Rudolf M. Rizman iš Liublianos universiteto, prof. Ana Devic, dėstanti Glazgo ir Novi Sad universitetuose, Vytauto Didžiojo universiteto prof. Auksė Balčytienė ir doc. dr. Saulius Pivoras. Diskusijas moderuos Europos Parlamento Informacijos biuro vadovė Daiva Jakaitė ir LR Užsienio reikalų ministerijos Politikos analizės skyriaus vedėjas Artūras Gailiūnas.

Konferencija vyks 2010 metų gegužės 7 dieną, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, Gedimino g. 44, 202 auditorijoje. Renginio pradžia – 11.00 val. Darbo kalba - anglų. Kviečiami visi, besidomintys europiniais klausimais.

Išsamią programą galima rasti Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje svetainėje www.europarl.lt bei Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto tinklalapyje www.pmdf.vdu.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA