Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (4)
Europai gresia su vandeniu susiję pavojai

Europai gresia su vandeniu susiję pavojai

Kaip rašoma Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitoje, Europoje su vandeniu susijusių negandų perspektyva artimiausiais dešimtmečiais atrodo niūriai dėl sunkumų, susijusių su vandens tiekimo sistemomis, didėjančio poreikio ir taršos.

EBPO ataskaitos paskelbimas sutapo su Pasaulio vandens savaite – kasmetiniu Stokholmo tarptautinio vandens instituto organizuojamu renginiu, skirtu atkreipti dėmesį į pasaulinius iššūkius, susijusius su vandeniu.

Kaip rašo www.euractiv.com, 167 puslapius apimantis dokumentas „Vandens saugumas – geresniam gyvenimui“ kviečia vyriausybes stiprinti pastangas, skirtas vandens sistemų valdymo efektyvumo didinimui, pažaboti pasaulinio vandens poreikio augimo daromą neigiamą poveikį, vandens trūkumą ir potvynius, kylančius dėl klimato kaitos.

EBPO paskelbtais duomenimis, 2050 m. 40 proc. pasaulio gyventojų gyvens vietovėse, kuriose bus jaučiamas stiprus vandens trūkumas.

Manoma, kad 2050 m. pasaulio gyventojų skaičius pasieks 9 milijardus, kas taps dar neregėta našta vandens tiekimo sistemoms. Apie 20 proc. žmonių gali nukentėti nuo potvynių.

EBPO paskaičiavimais, 2050 m. potvynių daroma žala pasauliniu mastu gali siekti 35 trln. eurų (beveik 121 trln. litų)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA