Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europa nori griežtai riboti mokslinius bandymus su gyvūnais

Europa nori griežtai riboti mokslinius bandymus su gyvūnais

Antradienį išplatintame tekste, kuriam pritarė Europos valstybių atstovai, akcentuojamas poreikis „stiprinti gyvūnų apsaugą, tuo pat metu sudarant sąlygas moksliniams tyrimams ir toliau atlikti pagrindinį vaidmenį kovojant su ligomis“.

Kad taisyklės oficialiai įsigaliotų, joms dar turi pritarti Europos Parlamentas (EP). Svarstymas EP greičiausiai įvyks rugsėjo mėn.
Vadovaujantis naujomis taisyklėmis, bandymai su didžiosiomis beždžionėmis ir šimpanzėmis, gorilomis ir orangutanais bus visiškai uždrausti.

Remiantis taisyklėse numatyta išlyga, valstybės narės galės pritarti išskirtiniams didžiųjų beždžionių naudojimo bandymuose atvejams, jei tai bus gyvybiškai svarbu šios gyvūnų rūšies išlikimui arba dėl gyvybei grėsmę keliančios ar sekinančios ligos netikėto protrūkio tarp žmonių.

Taisyklių projekte numatyta, kad 27 ES valstybės turės užtikrinti, kad kur įmanoma bandymai su gyvūnais būtų pakeisti alternatyviais, moksliškai patenkinamais būdais.

Be to, moksliniuose projektuose, nesukeliant pavojaus išvadų kokybei, naudojamų gyvūnų skaičius turės būti sumažintas iki minimumo, nes vis dar yra ieškoma vaistų nuo vėžio, daugybinės sklerozės, Alzhaimerio ir kitų ligų.

Naujosios taisyklės apribos gyvūnams sukeliamo skausmo ir kančių lygį iki minimumo.

Bandymuose bus draudžiama naudoti laukinius gyvūnus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA