Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas

Eurokomisarus siūloma rinkti tiesiogiai

Europos Parlamento vadovas Jerzy Buzekas teigia, kad ES komisarai ateityje turėtų būti ne skiriami šalių vyriausybių, o renkami tiesioginiuose rinkimuose. Pirmadienį kalbėdamas Humboldto universitete Berlyne, J. Buzekas pareiškė, kad jau laikas Komisijos „parlamentarizacijai“, praneša interneto portalas euobserver.com.

Šalys narės turėtų būti įtikintos „savo kandidatus į Komisiją įtraukti
į Europos rinkimų sąrašus, kuriuose jie galėtų užimti pirmąsias vietas“. Tai padarytų eurokomisarus labiau matomais ES piliečiams ir suteiktų jiems „demokratinį mandatą“.

„Tai nebūtų tik simbolinė svarba. Komisija turėtų stipresnį demokratinį legitimumą ir būtų sustiprinta kaip institucija“, – kalbėjo J. Buzekas.

Šiuo metu kiekviena ES šalis narė siūlo savo kandidatą į eurokomisarus. Šiame procese dažnai būna daug užkulisinių derybų, nes šalys stengiasi gauti svarbiausius portfelius, tačiau savo kandidatus į Briuselį jos siunčia ne visada geriausių paskatų vedamos.

Formuojant pastarąją Komisiją, Berlynas atkakliai siūlė Guentherio Oettingerio, dabar atsakingo už energetiką, kandidatūrą, nes norėjo jį pašalinti iš vidaus politikos scenos, rašo euobserver.com.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA