Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Eurobarometras: Lietuvoje padaugėjo skeptikų dėl euro

Eurobarometras: Lietuvoje padaugėjo skeptikų dėl euro

Apie 47 proc. Lietuvos gyventojų yra nepatenkinti euro įvedimo Lietuvoje galimybe. Tokios pat nuomonės laikosi beveik pusė Latvijos, Estijos ir Čekijos gyventojų. Remiantis š. m. gegužės mėn. tyrimų agentūros „Eurobarometer“ atliktos apklausos duomenimis, 55 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų prognozuoja, kad euras Lietuvoje bus įvestas 2013 m.- 2015 m.

„Eurobarometras” atliko apklausą naujose ES valstybėse narėse, kurios nėra prisijungusios prie euro zonos: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti šių valstybių gyventojų lūkesčius ir baimes, susijusias su euro įvedimu, o taip pat ištirti gyventojų informuotumo ir turimos patirties su Europos valiuta lygį.

Du trečdaliai naujų ES valstybių narių gyventojų teigia, kad jų valstybė turi kiek palūkėti prieš prisijungdama prie euro zonos: 39 proc. apklaustųjų teigė, kad tai turi įvykti „praėjus šiek tiek laiko”, dar trečdalis (32 proc.) – kaip įmanoma vėliau. Apie ketvirtadalis respondentų (24 proc.) tvirtino, kad vieninga valiuta turi kuo greičiau pakeisti nacionalinę valiutą.

Lietuvoje euro tikimasi 2013 m. - 2015 m.

Apie 67 proc. apklaustų naujų ES valstybių narių gyventojų prognozuoja, kad jų valstybė prisijungs prie euro zonos per artimiausius 5 metus. Kaip teigia tyrimo autoriai, šiose valstybėse sumažėjo greitą euro įvedimą prognozuojančiųjų skaičius. 13 proc. apklaustų lietuvių yra linkę manyti, kad Lietuva prisijungs prie euro zonos iki 2012 m., 55 proc. - kad tai įvyks 2013 m.- 2015 m., o 13 proc. prognozuoja, kad tai įvyks 2016 m. arba dar vėliau.

Santykinė dauguma apklaustųjų naujų ES valstybių narių gyventojų iš prisijungimo prie euro zonos tikisi teigiamų permainų savo šalyje (49 proc.), negatyvius pokyčius prognozuoja 37 proc. apklaustųjų. Lietuvoje šie skaičiai yra visiškai kitokie, čia negatyvias pasekmes šaliai prognozuojančiųjų skaičius (47 proc.) viršija teigiamas euro įvedimo pasekmes prognozuojančiųjų skaičių (42 proc.).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA