Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Euro zonoje vėl jaučiama įtampa dėl ES bankų problemų

Euro zonoje vėl jaučiama įtampa dėl ES bankų problemų

Antradienį euras vėl krito, o Graikijos, Airijos ir Portugalijos obligacijų pirklai šoktelėjo atsinaujinus investuotojų baimėms dėl euro zonos, nors savo pirmojoje kalboje apie ES padėtį Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso ir sveikino ES sėkmingai išbridusią iš ekonominės krizės.

Jena lyginant su euru pakilo iki aukščiausio per devynerius metus lygio, o Šveicarijos frankas vieningos Europos valiutos atžvilgiu šoktelėjo aukščiau negu kada nors iki šiol. Graikų vyriausybės skolinimosi kaštai lyginant su Vokietijos šiek tiek pakilo, kai tiek Portugalijos, tiek Graikijos kaštai užkopė iki nuo euro atsiradimo nematytų aukštumų.
Manoma, kad Portugalijai ėmė nesisekti paaiškėjus, jog šalies bankai ėmė belstis į Europos centrinio banko duris prašydami rekordinės sumos, nes jiems nepavyko gauti lėšų iš privačių šaltinių.

Tuo tarpu Airija kovoja su nacionalizuoto „Anglo Irish“ banko skolų krizės pasekmėmis. Praėjusią savaitę bankas teigė, kad jam tikriausiai reikės apie 25 mlrd. eurų kapitalo – tai yra, net 19% šalies BVP. Kreditų vertinimo agentūra „Standard & Poor's“ pareiškė, kad, jos manymu, bankas tyčia sumažino skaičių, ir jam iš tiesų reikėtų iki 35 mlrd. eurų.

Milžiniškos sumos išgąsdino rinkas, kurios bijo, jog Dublinas sunkiai susitvarkys su savo skolomis, ir dėl to visiems Airijos bankams tapo sunkiau gauti lėšų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA