Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Euro pradininkas: netikiu, kad eurui gresia pavojus

Euro pradininkas: netikiu, kad eurui gresia pavojus

Tommasas Padoa Schioppa, vienas euro idėjos pradininkų, šiuo metu - Paryžiuje įsikūrusio tyrimų instituto „Mūsų Europa“ pirmininkas, sako netikįs, kad bendrai ES valiutai gresia pavojus.

„Nors pasigirsta įvairių balsų, netikiu, kad yra rimtai manančių, jog ES gresia koks nors pavojus. Priešingai, būtent dabar matau didėjantį suvokimą, jog euras yra bendras visų remiamas stiprybės elementas“, - teigia T. Schioppa.
 
„EuObserver“ skelbia, kad eurui didžiausią smūgį per paskutinius 11 metų sudavė finansinių bėdų turinti Graikija. Jos biudžeto deficitas praėjusių metų pabaigoje siekė 12,7 proc. ir daugiau nei keturis kartus viršijo leistiną normą.

Tai privertė ES vadovus svarstyti idėją sukurti Europos valiutos fondą, kuris padėtų valstybėms narėms subalansuoti viešuosius finansus mainais į griežtą priežiūrą, paliekant galimybę pačius nepaklusniausius pašalinti iš euro zonos. Pats T. Schioppa sako nežinąs, ar eurui pavyks tapti svarbiausia ir patikimiausi valiuta pasaulyje.

„Ilgalaikės valiutų sistemos perspektyvos nėra aiškios. Manau, jog globalėjančiame pasaulyje, kuriame yra kelios milžinišką ekonomiką turinčios valstybės, nesugebės dominuoti vieno valstybės ar regiono valiuta. Tai pasakytina tiek apie dolerį, tiek apie eurą“, - sakė T. Schioppa.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA