Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES valstybės sutarė dėl „automatiškesnių“, bet dar nekonkrečių baudų už išlaidumą

ES valstybės sutarė dėl „automatiškesnių“, bet dar nekonkrečių baudų už išlaidumą

Europos finansų ministrai pirmadienį sutarė, kad būtina ateityje įvesti „automatiškesnes“ sankcijas valstybėms narėms, nesilaikančioms skolų ir biudžeto deficito apribojimų, pareiškė ES Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy, praneša „Eubusiness“.

H. Van Rompuy teigė, kad Briuselyje finansų ministrų nuomonės pasiekė „labai aukštą konvergencijos lygį“ dėl šalių biudžetų kontrolės, tarp jų ir dėl būtinumo taikyti „patikimą paklusnumo užtikrinimo mechanizmą ES lygiu“.

„Pažengta į priekį, nustatant pagrindinius sankcijų sistemos parametrus“, - teigė H. Van Rompuy po susitikimo su savo vadovaujama „darbo grupe“, kurios tikslas – sustiprinti ekonominį vadovavimą ES.

„Sankcijos bus taikomos ankstesniame etape, bus labiau progresinės, ir atsiras didesnis vykdymo užtikrinimo priemonių spektras“, - sakė H. Van Rompuy. - „Kai tik įmanoma, sprendimo dėl sankcijų taikymo priėmimas turėtų būti kuo automatiškesnis“, - teigė jis, pridurdamas, kad baudos skyrimas galėtų būti sustabdomas tik balsų dauguma.

Bet prieš darbo grupės susitikimą Prancūzijos ir Vokietijos nuomonės dėl sankcijų buvo skirtingos. Berlynas siekia automatinių baudų, o Paryžius tikina, kad taikant baudas, lemiamas balsas turėtų priklausyti vyriausybėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA