Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES Turkiją ir pagyrė, ir pabarė

ES Turkiją ir pagyrė, ir pabarė

Europos Sąjunga (ES) nevienareikšmiškai įvertino Turkijos pasiruošimą stojimui į ES. Buvo palankiai atsiliepta dėl Turkijos vyriausybės dedamų pastangų politinių reformų vykdymui ir demokratizacijai. Tačiau Briuselis pasmerkė akcijos, skirtos Gezio parko Stambule, išvaikymą.

„Mes laikėmės labai objektyvios pozicijos, tačiau išreiškėme kritiką dėl gegužės ir birželio mėn. įvykių bei padarėme atitinkamas išvadas“, - teigė plėtros ir kaimynystės politikos eurokomisaras Štefanas Fule. „Mes pastebėjome pozityvius žingsnius taikos atkūrimo procese Turkijos pietrytinėje dalyje“, - pridūrė Š. Fule.

Kaip rašo www.euronews.com, būtent kurdų problemos sureguliavimo Pietryčių Turkijoje klausimas gali tapti esminiu kitame derybų su ES etape. Tačiau tam derybas reikia atnaujinti, o kol kas tam pritrūksta politinės valios iš abiejų pusių.

Pranešama, kad Turkijos progreso ataskaita orientuota į demokratinių priemonių paketą, kurį rugsėjo 30 d. paskelbė Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas bei paragino jas vykdyti. Po ilgai trukusio štilio, naujo derybų dėl stojimo į ES puslapio atvertimas numatomas jau artimiausiomis dienomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA