Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (15)
Turkijos kariuomenė

ES sutiko pradėti naujas derybas dėl Turkijos narystės

Europos Sąjungos (ES) ministrai antradienį sutiko atnaujinti derybas dėl Turkijos narystės Bendrijoje, nors Vokietija ir kitos šalys priekaištavo Ankarai dėl griežto protestų malšinimo.

Airija, kuri šiuo metu pirmininkauja 27 šalių blokui, pareiškė, kad ES ministrai galiausiai susitarė tęsti derybas dėl Turkijos narystės po trejų metų pertraukos.

URM Ankaroje nedelsiant pasveikino šį žingsnį.

Europos reikalų ministrai, susitikę Liuksemburge, sutiko atverti 22-ąjį skyrių, paskelbė Airijos atstovė, turėdama omenyje vieną iš 35 ES taisyklių blokų, kuriuos turi įvykdyti kandidatės, siekiančios tapti Europos klubo narėmis.

Tikėtasi, kad derybos dėl 22-ojo skyriaus prasidės ateinantį trečiadienį, tačiau Berlynas, palaikomas Austrijos ir Nyderlandų vyriausybių, blokavo šį planą, kilus susirūpinimui dėl Ankaros griežtų veiksmų prieš protestuotojus per demonstracijas, kurios buvo apėmusios Turkiją pastarosiomis savaitėmis.

Dabar numatoma, kad tos derybos prasidės rudenį - tikriausiai spalį, po rinkimų Vokietijoje.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad ją šokiravo tai, jog spręsdama krizę, kurią sukėlė prieš vis labiau autoritarišką valdymą protestuojantys demonstrantai, Ankara pirmenybę atidavė brutaliai policijos jėgai.

Turkija pradėjo derybas dėl narystės 2005 metais, bet kol kas uždarė tik vieną iš 35 narystei būtinų skyrių.

Tam, kad būtų atidarytas 22 skyrius, skirtas regioninei politikai, būtinas visų 27 ES narių pritarimas.

Ankara sveikina ES sprendimą atnaujinti derybas dėl Turkijos stojimo į Europos Sąjungą

Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu (Achmetas Davotohlu) antradienį gyrė Europos Sąjungos (ES) sprendimą atnaujinti derybas dėl Ankaros narystės Bendrijoje, nors tokiam žingsniui priešinasi kai kurios šalys, įskaitant Vokietiją.

"22-asis skyrius buvo atidarytas. Šis reikalas baigtas", - A.Davutoglu sakė per televiziją, kai buvo paskelbta, kad ES susitarė tęsti derybas su Ankara po trejų metų pertraukos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA