Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES susitarė, kaip ribos premijas bankininkams

ES susitarė, kaip ribos premijas bankininkams

Europos Sąjungoje (ES) susitarta nuo kitų metų nustatyti ribas bankininkų premijoms, informuoja BBC. Pagal susitarimą su Europos Parlamentu (EP), bankininkai iš karto gaus ne daugiau nei 30 proc. premijos grynaisiais, o stambesnių premijų – 20 proc. Likusi premijos dalis bus išmokama vėliau, per ilgesnį laiką, 50 proc. premijos bus mokama akcijomis.

Naujose taisyklėse neribojamas bankininkams mokamų premijų dydis – reglamentuojamos tik grynaisiais ir akcijomis mokamos proporcijos bet apibrėžiamas mokėjimų laikas.

Europos Parlamentas prieš kelias savaites buvo priėmęs rezoliuciją, kad bankininkų nesaikingos premijos buvo vienas iš pasaulinės ekonominės krizės katalizatorių.

Naujos taisyklės bus taikomos ir rizikos draudimo fondams.
Pvz., Londono rizikos draudimų fondų darbuotojams tokios nuostatos bus taikomos pirmą kartą.

Susitarimas tarp Europos Parlamento ir kitų ES institucijų jau pasiektas, oficialus balsavimas numatytas kitą savaitę. Į susitarimą įtrauktą daugiau sąlygų, pvz., sieti premijas su atlyginimais ir ilgalaike bankų veikla.

Taip pat bus ribojamos didelės išeitinės vadovų išmokos.
„Įvedus naujas griežtas premijų taisykles vystysis premijų kultūra ir nebebus skatinamas besaikis rizikavimas“, – teigė derybose dalyvavęs EP narys.

Apribojimai bus taikomi visose 27-iose ES valstybėse narėse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA