Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Viviane Reding

ES susirūpinusi dėl romų išvarymo iš Prancūzijos

Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) teisingumo komisarė Viviane Reding pareiškė susirūpinimą dėl Prancūzijoje vykdomos romų deportacijos ir teigė, kad jos vadovaujama tarnyba tikrina, ar griežtosios priemonės neprieštarauja ES teisės aktams.

Sprendimas išsiųsti į tėvynę šimtus romų yra griežtai kritikuojamas tiek Prancūzijoje, tiek užsienio valstybėse, tačiau vyriausybė atkakliai tvirtina, kad vykdomi veiksmai nenusižengia ES įstatymams.

„Su dideliu susidomėjimu ir susirūpinimu sekiau pastarųjų dienų įvykius Prancūzijoje, taip pat diskusijas, kilusias keliose ES valstybėse“, - teigė teisingumo komisarė V. Reding.

V. Reding pripažino, kad ES šalių pareiga yra užtikrinti viešąją tvarką savo teritorijose, tačiau tik tuomet, kai visos valstybės narės tai daro paisydamos ES teisės aktų dėl asmenų judėjimo laisvės.

„Akivaizdu, kad įstatymų pažeidėjai anksčiau ar vėliau susiduria su pasekmėmis. Taip pat aišku, kad niekas nenusipelno būti ištremtas vien už tai, kad yra romas. Todėl savo tarnybas paprašiau nuodugniai ištirti padėtį Prancūzijoje ir patikrinti, ar veiksmai atliekami nenusižengiant ES teisės aktams“, - pareiškė V. Reding.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA