Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
 Liu Xiaobo

ES smerkia šalis, paklususias Kinijos spaudimui dėl Nobelio premijos teikimo

Europos Parlamento pirmininko pavaduotojo Edwardas McMillan-Scottas pareiškė, kad primygtini Kinijos skatinimai šalims nedalyvauti Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje „kelia visuomenės panieką“.

Penktadienį vyksiančioje ceremonijoje bus pagerbtas šių metų laureatas - kalinamas Kinijos demokratijos aktyvistas, disidentas Liu Xiaobo. Jam apdovanojimas skirtas už neprievartinę kovą dėl žmogaus teisių Kinijoje.

Antradienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Jiang Yu Nobelio komiteto narius išvadino klounais.

Kinijos požiūriu, kalinamas disidentas yra nusikaltėlis, tai paaiškina valdžios atstovų negailestingą reakciją į Nobelio taikos premijos skyrimą Liu Xiaobo.

„Plačiai viešinami Kinijos režimo skatinimai šalims likti nuošalyje ir atsisakyti dalyvauti Nobelio taikos premijos apdovanojimų ceremonijoje kelia visuomenės panieką. Labai svarbu, kad Liu Xiaobo būtų išlaisvintas ir kartu su žmona Liu Xia, kuriai šiuo metu skirtas namų areštas, atvyktų atsiimti jam skirtos premijos“, - ketvirtadienį sakė E.McMillan-Scottas.

„EurActiv“ praneša, kad ES šalis kandidatė Serbija ir keturios su ES besiribojančios valstybės - Ukraina, Egiptas, Tunisas ir Marokas nuvylė Europos Komisiją, priimdamos sprendimą boikotuoti Nobelio taikos premijos ceremoniją.

Vakar Komisija pasmerkė pastarųjų šalių sprendimą teigdama, kad šalys pasidavė kinų spaudimui.

„Esame labai nusivylę Serbijos sprendimu“, - sakė Plėtros komisaro Štefano Füle atstovė spaudai Angela Filote.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA